Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik
       Jubileusz 100-lecia Parafii w Zakopanem Olczy

Aktualności

Archiwum aktualności

Zaproszenie Metropolity Krakowskiego do udziału w procesji ku czci św. Stanisława BM

Drodzy Bracia i Siostry,

Zbliża się uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Przygotowujemy się do niej, przeżywając nowennę ku czci Świętego Patrona, odprawianą przy Jego grobie w królewskiej katedrze na Wawelu i we wspólnotach parafialnych. Kulminacyjnym punktem tej uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę w niedzielę 12 maja z udziałem Episkopatu Polski. Procesja wyruszy o godz. 9.00.

Zwracam się do wszystkich wiernych Archidiecezji Krakowskiej z zaproszeniem do udziału w uroczystościach ku czci św. Stanisława BM. Procesja z Wawelu na Skałkę miała zawsze w historii naszej Ojczyzny charakter zarówno święta kościelnego, jak i patriotycznego i narodowego. Dlatego proszę, aby były w niej reprezentowane wszystkie dekanaty i wspólnoty parafialne wraz ze swoimi duszpasterzami.

Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Zapraszam wszystkich mieszkańców Krakowa.

Drodzy Bracia i Siostry,

Niech jak najliczniejszy udział w procesji ku czci św. Stanisława, głównego Patrona Polski będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i patriotyzmu. Zjednoczmy się we wspólnej modlitwie o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Dziękujmy Bogu za błogosławione owoce, dobiegającej końca w Archidiecezji Krakowskiej, Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii świadków wiary – św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II. Prośmy o Jego kanonizację. Przez wstawiennictwo świętych Patronów błagajmy Boga, aby gorliwe zaangażowanie w dzieło nowej ewangelizacji przenikało życie parafialne, społeczne i polityczne.
Na trud organizacji oraz uczestnictwa w procesji ku czci św. Stanisława z serca Wam błogosławię.

Stanisław kard. Dziwisz

Metropolita Arcybiskup Kraków

Oświadczenie Metropolity Krakowskiego w związku z decyzją Ojca Świętego Benedykta XVI o rezygnacji z kierowania Kościołem

Z wielka powagą i wzruszeniem przyjąłem decyzję Ojca Świętego Benedykta XVI o rezygnacji z kierowania Kościołem i o przekazaniu troski o dalsze jego losy Kolegium Kardynalskiemu. Rozumiem motywacje, jakie Ojciec Święty przedłożył uczestnikom Konsystorza.

Benedykt XVI kierował Kościołem Chrystusowym po odejściu papieża Jana Pawła II z wielką rozwagą i mądrością, które wypływały z jego niezwykłych zdolności intelektualnych a także z głębokiej wiary.

Dziękuję Ojcu Świętemu za wszystkie wysiłki zmierzające do odnowy Kościoła w duchu wierności Mistrzowi z Nazaretu. Jako Biskup z Polski zapewniam Go, że pozostaniemy wdzięczni za Jego przyjaźń z Janem Pawłem II, jego beatyfikację, a także za wyjątkową życzliwość do narodu polskiego. Osobiście będę mu wierny i wdzięczny za to wszystko, co otrzymałem od Niego.

Kościół Krakowski pozostanie zawsze wdzięczny Piotrowi naszych czasów Benedyktowi XVI. Wdzięczność i wierność będzie wyrażał w modlitwie i oddaniu.

Razem z Ojcem Świętym Benedyktem XVI zawierzam cały Kościół Duchowi Świętemu i Matce Kościoła, Matce Bożej z Lourdes, Patronce dzisiejszego dnia.  

Stanisław Kard. Dziwisz

Metropolita Krakowski

Kraków, 11.02.2013.

Apel Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski stanowczo apeluje o zmianę stanowiska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w trwającym procesie koncesyjnym i przyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

Wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym narusza zasadę pluralizmu oraz równości wobec prawa, tym bardziej że większość mieszkańców naszego kraju to katolicy, którzy powinni mieć zapewniony swobodny dostęp do programów Telewizji Trwam w systemie naziemnej telewizji cyfrowej. Oczekują tego również liczni odbiorcy, w tym wielu chorych i samotnych.

Ufamy, że Telewizja Trwam – nadająca od ponad ośmiu lat i wykazująca stabilność finansową – zostanie włączona do systemu telewizji cyfrowej w Polsce.

Podpisali Członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

Dzisiaj po Mszach św. i w przyszłą niedzielę - możemy, powinniśmy jako katolicy poprzeć ten apel. Listy są wyłożone w kościele.

Wielkanoc 2011 - Życzenia

Podczas Świąt Wielkanocnych

napełnijmy nasze serca radością, miłością i pokojem.

Niech ten czas będzie radosny i bardziej ludzki w naszym życiu.

Niech Zmartwychwstanie Pańskie przyczyni się do lepszego życia

oraz chrześcijańskiego świadectwa.

Z modlitwą

Księża Misjonarze św. Wincentego a Paulo

i Siostry Służenbniczki NMP Niepokalanej

Święte Triduum Paschalne

WIELKI CZWARTEK – 21 KWIETNIA 2011

godz. 18°° - Msza święta Wieczerzy Pańskiej.

Przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja. Gorzkie Żale.


WIELKI PIĄTEK - 22 KWIETNIA 2011

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy;

godz. 9°° - kl. II z Rodzicami i os. Oberconiówka

godz. l0 00- kl. III i os. Huty

godz.1100 - kl. IV i os. Wojdyły

godz.1200 - kl. V i os. Frączkówka oraz Rybkówka

godz.1300 - kl. VI i os. Stachonie oraz Mrowce

godz.1400 - Przedszkolaki, kl. I i os. Topory oraz Walkosze

godz.1500 - Droga Krzyżowa całej Parafii

godz.1600 - Gimnazjum i os. Stary Młyn

godz.1700 - os. Galicówka i Klusie

Godz. 1800 - Liturgia Męki Pana Jezusa. Adoracja Krzyża, Komunia święta i procesja do Grobu.

Czytaj więcej: Święte Triduum Paschalne

Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży

 

W dniach od 28 do 30 marca odbywały sie w naszyej Parafii rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej. Rekolekcje poprowadził ks. Grzegorz Tanderys pracujący na Cyhrli, a pomagali klerycy z naszego misjonarskiego seminarium z Krakowa kl. Mikołaj i kl. Jakub.

 

Czytaj więcej: Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i...

Przyjęcie nowych Ministrantów

W środę 23 marca podczas nowenny ks. Jan w zastępstwie księdza Proboszcza przyjął do służby przy Chrystusowym ołtarzu 14 ministrantów. Życzymy aby jak najdłużej służyli Panu Jezusowi.

Czytaj więcej: Przyjęcie nowych Ministrantów

Episkopat na Apelu Jasnogórskim w Sanktuarium Cudownego Medalika na Olczy

[KAI, BP KEP] W dniach 15 i 16 marca 2011 w Zakopanem, w domu rekolekcyjno-wypoczynkowym Episkopatu Polski “Księżówka”, którego 100-lecie obchodzono, odbyło się 354. zebranie plenarne Episkopatu Polski. Na zakończenie pierwszego dnia obrad biskupi modlili podczas Apelu Jasnogórskiego wraz z licznie zebranymi parafianami, w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy w Zakopanem.

Zgromadzonych licznie na modlitwie parafian oraz pasterzy Kościoła powitał proboszcz i kustosz sanktuarium ks. Mieczysław Kozłowski CM. Nastepnie, jedna z miejscowych rodzin w strojach regionalnych złożyła życzenia w gwarze czcigodnym gościom. Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego i odmówieniu cząstki Różańca biskup rzeszowski Kazimierz Górny poprowadził modlitewne rozważanie.

Czytaj więcej: Episkopat na Apelu Jasnogórskim w...

MB01.png

Msze św.

niedziele i święta

7:00, 9:00, 11:00, 18:30

dni powszednie

7:00, 17:00

w niedzielę przed Mszą św.

o 9.00 i 11.00 oraz o godz. 18.00

100lecie.png

Galeria

Multimedia

Procesja Światła

marzec 2015
ponwtośroczwpiąsobnie
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Odwiedziło nas:

Dzisiaj 90

Wczoraj 136

W tym tygodniu 1013

W tym miesiącu 4187

Razem 470773

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.